Eerste Haagse school start met de Bibliotheek op school Plus 

30 September 2026, 14:47 uur
Den Haag & Regio
mainImage
PR

De Annie M.G. Schmidtschool is de eerste school in Den Haag die start met de Bibliotheek op school Plus (dBos+). Daarbij werken de school, Bibliotheek Den Haag en ABC Onderwijsadviseurs de komende twee jaar samen aan het versterken van leesplezier, leesbegrip en leesonderwijs. De officiële aftrap vond plaats tijdens de opening van de Kinderboekenweek.
 
Kinderen die met plezier lezen, ontwikkelen niet alleen hun taalvaardigheid, maar vergroten ook hun kansen om mee te doen in de samenleving en nieuwe perspectieven te ontdekken. dBos+ is een verdiepende aanpak binnen het landelijke programma Bibliotheek op School dat inmiddels op ruim zeventig Haagse scholen van start is gegaan. Naast een schoolbibliotheek krijgen scholen extra ondersteuning van Bibliotheek Den Haag bij het versterken van hun leesbeleid, het vergroten van de leesmotivatie van leerlingen en het verder ontwikkelen van de leesvaardigheid. 

Marline van der Vorm, de adjunct-directeur van de Annie M.G. Schmidtschool, is enthousiast over de nieuwe samenwerking. "Wij willen dat onze leerlingen niet alleen goed leren lezen, maar ook ontdekken hoeveel plezier lezen kan geven. Het helpt kinderen om zich te ontwikkelen, hun blik te verruimen en zelfvertrouwen op te bouwen. Met dBos+ zetten we daar als school met onze partners een volgende stap in."